WYSZUKIWARKA

 
wpisz szukaną frazę i wybierz obszar poszukiwańSzukaj w:               
Blue 1SekretyBlue 3 new 2022

Izabella Borowska

Izabella Borowska, współautorka książki Łódzka Kuchnia Regionalna związana jest ze światem gastronomii od kilkunastu lat. Na co dzień, wspólnie z Agatą Zarębską doradza, jak otwierać i prowadzić restauracje, jest współzałożycielką portalu Jemy w Łodzi w całości poświęconego kulinarnemu życiu miasta, organizuje lokalne wydarzenia (m.in. Jemy w Łodzi Food Fest, rozdanie Łódzkich Nagród Kulinarnych, Święto Czekolady czy Ramen Festival), jest też jurorką w różnego rodzaju tematycznych konkursach (m.in. Festiwalu Zielone Smaki, Tygla Smaku czy Polskiego Producenta Żywności).

To właśnie początki serwisu internetowego Jemy w Łodzi zainicjowały jej poszukiwania lokalnych smaków nierozerwalnie związanych z burzliwą historią miasta. Tak narodziła się książka Łódzka Kuchnia Czterech Kultur. Tym różni się od typowych wydawnictw kucharskich, iż umieszczone w niej przepisy przygotowywali szefowie kuchni znanych restauracji, a każdy rozdział i receptura opatrzone są komentarzem odwołującym się do historii i tradycji.
 
Druga, właśnie wydana książka Łódzka Kuchnia Regionalna jest jej swoistą kontynuacją. Tym razem autorki wyruszają poza granice ziemi obiecanej – do miasteczek i wsi, w których na co dzień pielęgnuje się kulinarne dziedzictwo produkując i wytwarzając tradycyjne przysmaki w sposób niezmieniony od dziesięcioleci. W zamieszczonych przepisach wykorzystano tradycyjne produkty, z których słynie województwo łódzkie, a o pomoc znów poproszono uznanych szefów kuchni.

KSIĄŻKI AUTORA: Izabella Borowska

Agata Zarębska, Izabella Borowska
Łódzka kuchnia czterech kultur - The Lodz Cuisine of Four Cultures

Dziedzictwo Łodzi czterech kultur to nie tylko okazałe fabryczne budynki i piękna architektura miejskich kamienic, ale także coś, z czym stykamy się na co dzień – łó...
49.90 zł
37.43 zł

Agata Zarębska, Izabella Borowska
Łódzka kuchnia regionalna - Lodz regional cuisine

Łódzka kuchnia regionalna to wyjątkowa książka kucharska poświęcona tradycjom kulinarnym województwa łódzkiego. Autorki Łódzkiej kuchni czterech kultur zapraszają na kolejną ...
49.90 zł
37.43 zł

×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu oraz Polityki Ochrony Prywatności (RODO) w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?