Search Engine

 
enter the phrase you are looking for and select the search areaSearch area:               
SekretyRegion newBlue 3 new

Izabella Borowska

Izabella Borowska, współautorka książki Łódzka Kuchnia Regionalna związana jest ze światem gastronomii od kilkunastu lat. Na co dzień, wspólnie z Agatą Zarębską doradza, jak otwierać i prowadzić restauracje, jest współzałożycielką portalu Jemy w Łodzi w całości poświęconego kulinarnemu życiu miasta, organizuje lokalne wydarzenia (m.in. Jemy w Łodzi Food Fest, rozdanie Łódzkich Nagród Kulinarnych, Święto Czekolady czy Ramen Festival), jest też jurorką w różnego rodzaju tematycznych konkursach (m.in. Festiwalu Zielone Smaki, Tygla Smaku czy Polskiego Producenta Żywności).

To właśnie początki serwisu internetowego Jemy w Łodzi zainicjowały jej poszukiwania lokalnych smaków nierozerwalnie związanych z burzliwą historią miasta. Tak narodziła się książka Łódzka Kuchnia Czterech Kultur. Tym różni się od typowych wydawnictw kucharskich, iż umieszczone w niej przepisy przygotowywali szefowie kuchni znanych restauracji, a każdy rozdział i receptura opatrzone są komentarzem odwołującym się do historii i tradycji.
 
Druga, właśnie wydana książka Łódzka Kuchnia Regionalna jest jej swoistą kontynuacją. Tym razem autorki wyruszają poza granice ziemi obiecanej – do miasteczek i wsi, w których na co dzień pielęgnuje się kulinarne dziedzictwo produkując i wytwarzając tradycyjne przysmaki w sposób niezmieniony od dziesięcioleci. W zamieszczonych przepisach wykorzystano tradycyjne produkty, z których słynie województwo łódzkie, a o pomoc znów poproszono uznanych szefów kuchni.

BOOKS AUTORE: Izabella Borowska

Agata Zarębska, Izabella Borowska
Łódzka kuchnia czterech kultur - The Lodz Cuisine of Four Cultures

Dziedzictwo Łodzi czterech kultur to nie tylko okazałe fabryczne budynki i piękna architektura miejskich kamienic, ale także coś, z czym styka...
39.90 PLN
29.93 PLN

Output exhausted
Agata Zarębska, Izabella Borowska
Łódzka kuchnia regionalna - Lodz regional cuisine

Łódzka kuchnia regionalna to wyjątkowa książka kucharska poświęcona tradycjom kulinarnym województwa łódzkiego. Au...
39.90 PLN
29.93 PLN

×

To shop online, please log in

email:
password:

Every logging into the site means accepting the current Terms of Use.


Can’t remember your password?
Don’t have an account yet?