Search Engine

 
enter the phrase you are looking for and select the search areaSearch area:               
SekretyRegion newBlue 3 new

Informacje

Na tropach Smętka

Na tropach Smętka

Catalogue price: 44.90 PLN
Promotional price: 33.68 PLN

Enter your email address:

„Na tropach Smętka” – słynny bestseller Melchiora Wańkowicza – to ponadczasowa relacja z wyprawy, jaką pisarz odbył w 1935 roku do ówczesnych Prus Wschodnich, czyli między innymi na tereny dzisiejszej Warmii i Mazur. Obok „Ziela na kraterze” i „Bitwy o Monte Cassino” to jedna z najlepszych książek mistrza polskiego reportażu. 

W podróży towarzyszyła pisarzowi nastoletnia córka Marta, a efektem wyprawy był pasjonujący reportaż o życiu na tych ziemiach i ich mieszkańcach, uzupełniony historycznymi i politycznymi odniesieniami, sięgającymi niekiedy paru stuleci wstecz. I chociaż od premiery książki minęło ponad osiem dziesięcioleci, niewiele straciła ze swojej atrakcyjności. Można powiedzieć, że przewidział to sam autor, pisząc po latach, że „reportaż dobrze napisany zrasta się z duszą czytelnika”.

„Na tropach Smętka” doczekało się wielu wznowień. Niestety wszystkie powojenne edycje poddawano ostrej cenzurze i nieuprawnionej redakcji. W tym wydaniu staramy się przywrócić dawną formę tekstu i pełną, przedwojenną warstwę graficzną reportażu. W książce zostały wprowadzone liczne przypisy i objaśnienia, ukazujące kontekst historyczny, polityczny czy literacki wielu opisywanych wydarzeń, współcześnie nie zawsze już znanych czy zrozumiałych dla czytelnika. Zapraszamy w nostalgiczną podróż w czasie po niezwykłej krainie.


Book Details:
Number of pages:
Format:165 x 235
Binding:Twarda
ISBN:978-83-7729-655-4
EAN:9788377296554
Weight:0 g

Books on similar subjects:

Mariusz Szylak
Sekrety Warmii i Mazur

Życie towarzyskie w Krzyżach kwitnie na przystani pana Szczupakiewicza, przy grze w kości i makao. Są i romanse! A jakże! Na całych jeziorach...
39.90 PLN
29.93 PLNCustomers who bought this book also bought:

×

To shop online, please log in

email:
password:

Every logging into the site means accepting the current Terms of Use.


Can’t remember your password?
Don’t have an account yet?