Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi zgodnie Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

X
×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?
Powrót do strony głownej
Strona główna Wszystkie tytuły   |   Nowości   |   Polecamy   |   Promocje   |   Zapowiedzi

Wyszukiwarka

 
wpisz szukaną frazę i wybierz obszar poszukiwańSzukaj w:               

Blue 1 newBlue 3 newBlue 2 new
Kategorie

Usługi wydawnicze
i poligraficzne

Informacje

Kontakt
biuro@km.com.pl
42 632 78 61, 42 630 71 17, 602 34 98 02
604 600 800 (codziennie 8-22, także sms)
42 632 78 61, 42 630 71 17
4147954
Kontakt on-line Napisz do nas... Wyślij
ksiezymlyn

Newsletter

Twój adres e-mail:
Prosze wpisać kod pocztowy:
Wyrażam zgodę na przesyłanie Newslettera przez Księży Młyn Dom Wydawniczy. W każdej chwili mogę zrezygnować z jego otrzymywania

Informacje
Autor: Maciej Kruszyna,
Tytuł:

Koleje miejskie i regionalne w Polsce

Kategoria:

---

Podaj swój adres email:

Monografia podejmuje tematykę funkcjonowania kolei regionalnych w Polsce. Jest to zagadnienie bardzo rozbudowane i w świetle ciągłego zwiększania się znaczenia kolei w przewozach, jednocześnie jest aktualne. W ramach monografii Autor podjął się tytanicznego wysiłku zebrania informacji o 28 systemach kolei regionalnej bądź już funkcjonującej, bądź będącej w fazie planistycznej. Bardzo obszerna jest warstwa graficzna, która przyczynia się do pełnego zrozumienia znaczenia kolei w konkretnych lokalizacjach, a obrazowanie wybranych rozwiązań (ponad 70 fotografii) czyni tę pozycję jeszcze bardziej czytelną. Na uwagę zasługują liczne odwołania do informacji źródłowych, które upewniają czytelnika, że przekazywana informacja jest bieżąca i pewna. Ponad 120 pozycji bibliograficznych stanowi jakość samą w sobie i może być traktowane jako uzupełnienie wiedzy, a liczne odwołania do stron internetowych pozwolą czytelnikowi na weryfikację oraz aktualizację przedstawianych informacji. Na podkreślenie zasługuje sam fakt podjęcia problematyki kolei regionalnych oraz rozległość i precyzja wykorzystywanych wielu źródeł, z którymi Autor nie tylko wnikliwie zapoznał się, ale i umiejętnie i trafnie je syntetyzował. Opracowanie jest obszerne, ale jednocześnie uporządkowane w sposób logiczny i czytelny, przedstawiając poszczególne systemy kolei w grupach związanych z ich znaczeniem i rolą w odniesieniu do polskich realiów.

(fragment recenzji prof. A. Szaraty)

 

Książkę poleca:

 

 


Szczegóły książki:
Ilość stron:120
Format:A4
Oprawa:Twarda
ISBN:978-83-7729-426-0
EAN:9788377294260
Waga:0 g

Książki o podobnej tematyce:

Klienci, którzy kupili tę książkę, kupili również:


Facebook

Bestseller